top of page

Tarihçemiz

Briç sporu 1856 yılında İstanbul'da yaratılmıştır. Kısa sürede sevilip benimsenen "briç" sürekli gelişme kaydederek bütün ülkelere yayılmış, Ulusal Kulüplerin, Federasyonların, Dünya Briç Federasyonu'nun kurulması ve olimpiyat komitesi tarafından spor olarak kabul edilmesinden sonra, uluslararası kurumsal kimliğe sahip olmuştur.

Kulübümüz de 1989 yılında, Sayın Suat Öroğlu tarafından " Levent Briç Kulübü " adı altında kurulmuş ve Levent Güvercin sokaktaki adresinde faaliyetlerine başlamıştır.

Suat Öroğlu'nun 1996 yılında vefat etmesi üzerine, Sayın Koray Selçuk'un önderliğinde, 7 kurucu üye tarafından kurulan dernek, Levent Briç Kulübü'nü varislerinden devren almıştır.

" İstanbul Briç Spor Kulübü "

ünvanı ile çalışmalarına ara vermeden devam etmiştir.

İstanbul Briç Spor Kulübü Derneği, aynı yıl  Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde teşkilatlanan Türkiye Briç Federasyonu'na üye olmuştur.

2015 yılında Sayın Billur Araz başkanlığında, Merkezini, 4.Levent, Konaklar Mahallesi, Akasyalı Sokak No:5 Daire 11 Beşiktaş İstanbul adresine taşımış ve beş yıl boyunca faaliyetlerini bu adreste sürdürmüştür

2020 yılında ortaya çıkan pandemi (covit-19) nedeniyle ulusal boyutta karantina ve kapanma kararları alınmış bu dönemde Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Ömerbaş önderliğinde üyelerine ve misafirlerine hizmetlerini (eğitim ve turnuva organizasyonlarını) pandeminin yarattığı tehlikeler kontrol altına alınana kadar online platforma geçirme kararı alınmıştır. Kulübümüz halen pandemi sürecini takip ederek online platformda hizmetlerini sürdürmektedir.

bottom of page